Mathematics
Mathematics, 12.11.2019 03:31, divagothboi

Exe.1
school lunches cost $14.50 per week. how much would 15.5 weeks of lunches cost?

exe.2
a student earns $11.75 per hour for gardening. if she worked 21 hours this month, then how much did she earn.

answer
Answers: 3
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 16:50, Tcutety
The graph represents the gallons of water in a water tank with respect to the number of hours since it was completely filled
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 17:30, taylor5384
At a sale this week, a desk is being sold for $213. this is a 29% discount from the original price. what is the original price?
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 18:00, bvaughn6477
Clara schumann is buying bagels for her coworkers, she buys a dozen bagels priced at $5.49 a dozen. the bakery's cost for making the bagels is $2.25 per dozen. what is the markup rate based on selling price on a dozen bagels?
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 18:00, kk042563
Negative 5 1/12 + negative 4 1/4 + 6 3/4
Answers: 1
Do you know the correct answer?
Exe.1
school lunches cost $14.50 per week. how much would 15.5 weeks of lunches cost?

Questions in other subjects:

Konu
History, 17.12.2019 18:31
Total solved problems on the site: 7545256