Mathematics
Mathematics, 16.11.2020 23:00, kellersweeney

SHORT ANSWER Question 2
A store has a sale on paper cups, 200 cups for $15.00. During the
sale, what is the unit price per cup?
Show your work to receive partial credit. Remember to round to
the nearest cent.
Hint: Unit Price =
Sale Price
Unit Price
Number of Units
Sale Price
Number of Units

answer
Answers: 3
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 12:50, ehhshsh
Pepe is going to spin the following spinner 800 times. the spinner is divided into equal sections. a. exactly 160 timesb. clost to 160 times but probably not exactly 160 timesc. exactly 640 timesd. close to 640 times but not probably not exactly 640 times. me
Answers: 3
image
Mathematics, 21.06.2019 16:40, 1846252
The table shows the total distance that myra runs over different time periods. which describes myra’s distance as time increases? increasing decreasing zero constant
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 19:20, hahah265
Suppose that a households monthly water bill (in dollars) is a linear function of the amount of water the household uses (in hundreds of cubic feet, hcf). when graphed, the function gives a line with slope of 1.65. if the monthly cost for 13 hcf is $46.10 what is the monthly cost for 19 hcf?
Answers: 3
image
Mathematics, 22.06.2019 00:00, vvaallww
Solve 17= -13 - 8x and show your work.
Answers: 1
Do you know the correct answer?
SHORT ANSWER Question 2
A store has a sale on paper cups, 200 cups for $15.00. During the

Questions in other subjects:

Total solved problems on the site: 13830455