Mathematics
Mathematics, 12.11.2019 04:31, seby951

Can you show me the steps to get the answer to the question i have 3.5 pounds of green in my total and was $16.87 what is the price per pound. if you divide 16.87 by 3.5

answer
Answers: 2
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 18:00, Manglethemango9450
What is the solution to the equation in the & show work i’m very
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 19:00, megamorph
[10 points, algebra 2]according to my answer key the restrictions are -1 and 4. but why not positive 1?
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 19:00, Hazy095
What term makes it inconsistent y=2x - 4
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 22:00, sherman55
(05.03 mc) part a: explain why the x-coordinates of the points where the graphs of the equations y = 4x and y = 2x−2 intersect are the solutions of the equation 4x = 2x−2. (4 points) part b: make tables to find the solution to 4x = 2x−2. take the integer values of x between −3 and 3. (4 points) part c: how can you solve the equation 4x = 2x−2 graphically? (2 points)
Answers: 1
Do you know the correct answer?
Can you show me the steps to get the answer to the question i have 3.5 pounds of green in my total a...

Questions in other subjects:

Konu
Mathematics, 29.09.2019 15:00
Konu
Social Studies, 29.09.2019 15:00
Total solved problems on the site: 7541293